Obrazy Alicante i Hiszpanii Victora Fridrikha – Zapraszamy na Wystawę

Victor Fridrikh (ВІКТОР ФРІДРІХ) to artysta urodzony w Ukrainie, od ponad 20 lat mieszkający w Hiszpanii. Jego kariera zawodowa mocno powiązana jest z miastem Torrevieja, które chętnie umieszcza w swoich obrazach. Okazją do przyjrzenia się pracy malarskiej Victora jest jego wystawa, która obędzie się w Kasynie w Torrevieja w dniach 26/08 – 08/09. Artysta deklaruje, że połowę zysków przeznaczy na pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Torrevieja oczami artysty Victora Fridrikh, źródło: fridrikh-art-studio.com

Na stronie artysty przeczytamy najważniejsze wydarzenia z życia Victora:

  • Urodził się w Tarnopolu w 1968 roku.
  • Studiował w Tarnopolskiej Dziecięcej Szkole Artystycznej w latach 1981-1985 pod kierunkiem S.V.Chubko.
  • Ukończył z wyróżnieniem Lwowską Średnią Szkołę Sztuki Dekoracyjnej imienia Iwana Trusza w Łaniwcach w 1993 roku w specjalności dekorator wnętrz.
  • Od 1999 roku mieszka i pracuje w Hiszpanii.
  • W latach 2008-2010 uczęszczał do Szkoły Artystycznej w mieście Torrevieja w Hiszpanii, biorąc udział w zajęciach „Pintura rápida” (szybkie malarstwo) z profesorem Manuelem Balaguerem.
  • Brał udział w wystawach zbiorowych w Hiszpanii, a jego obrazy znajdują się w kolekcjach w Hiszpanii, Anglii, Niemczech i Polsce.
Alicante oczami artysty Victora Fridrikh, źródło: fridrikh-art-studio.com

Prace Victora można obejrzeć (kupić) na stronie: https://www.saatchiart.com/account/artworks/744569. Znajdziecie tam widoki Calpe, Benidormu, Krakowa, Wenecji, Alicante, Barcelony, Madrytu, Warszawy czy Pragi. Odnajdziecie ogólne widoki Costa Blanca, plaż i pejzaży. Pojawią się również portrety osób czy obrazy takich obiektów jak Fregaty czy Róże.

Dane kontaktowe

Victor Fridrikh

phone: +34 680413739
E-mail: victorfridrikh@hotmail.com

Dodaj komentarz

Pisali o nas