Polski lekarz w Alicante? Teraz znajdziesz szpital z polskim tłumaczem w Torrevieja

Podróżujący Polacy do Alicante poszukują hiszpańskiej przychodni, szpitala, w którymobsługa porozumiewałaby się w języku hiszpańskim. Ciężki do przetłumaczenia język medyczny wymaga specjalistycznej wiedzy językowej, a to może być kłopot. Na szczęście w oddalonym o kiladziesiąt kilometrów Torrevieja – znajduje się prywatny szpital z polskim tłumaczem. Z Alicante do Torrevieja możesz dostać się nie tylko samochodem czy taksówką, ale również krajowym transportem autobusowym.

Nasza redakcja przeprowadziła wywiad z Jakubem Bednarkiem, zatrudnionym przez szpital Quirónsalud w Torrevieja (Alicante).

Redakcja: Jak to się stało że trafił Pan do Torrevieja? Jaka jest Pana historia?

Przygoda zaczęła się 8 lat temu, kiedy pierwszy raz przyjechałem do mojej znajomej w Torrevieja. Od pierwszego momentu zakochałem się w Hiszpanii, tutejszym klimacie i przyjaznych ludziach. Wtedy zrodziło się marzenie o emigracji. Momentem przełomowym były narodziny mojej córeczki i był to ostatni moment na podjęcie decyzji o przeprowadzce. Szukałem pracy zgodnej z moim wykształceniem i zależało mi by była to placówka medyczna spełniająca wysokie standardy. Do samego końca nie wiedziałem, że uda mi się spełnić marzenia o tym kraju. Koniec końców, wszystko się powiodło.

Hospital Quirón Torrevieja to pierwszy szpital w Torrevieja, który posiada obsługę mówiącą w języku polskim.

Redakcja: To ciekawe, że szp[ital zatrudnia obsługę władającą językiem polskim. Jakie jest dokładnie Pana zadanie w szpitalu Quirónsalud?

Opiekuję się polskim pacjentem, pomagam w poruszaniu się po szpitalu, umawianiu wizyt oraz towarzyszę im podczas konsultacji lekarskich jako tłumacz. Najlepiej wcześniej się ze mną bezpośrednio skontaktować w godzinach mojej pracy od poniedziałku do piątku od 9 do 17.

Ponadto do moich obowiązków należy promowanie szpitala i zaznajamianie pacjentów z ofertą naszej placówki.

Redakcja: No właśnie. Jaką ofertę ma Pański szpital?

Przede wszystkim posiadamy prężnie działający, 24 godzinny SOR, gdzie czas oczekiwania jest zdecydowanie krótszy niż w publicznych placówkach. W nagłych zdarzeniach czas odgrywa ogromną rolę, szczególnie jeśli chodzi o naszych najmłodszych pacjentów.

Ponadto mamy bogatą ofertę wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, szeroki zakres badań i zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny.

Redakcja: Jaki rodzaj polskich klientów odwiedza szpital. Czy są to mieszkańcy okoliczni, czy przyjezdni turyści?

W dużej mierze są to mieszkańcy Torrevieja i okolic, którzy są stałymi rezydentami, natomiast da się zauważyć coraz więcej turystów z Polski, korzystających z pomocy lekarskiej.

Jesteśmy szpitalem prywatnym i współpracujemy z większością firm ubezpieczeniowych na całym świecie. Honorujemy ubezpieczenia zdrpwptne prywatne, narodowe, międzynarodowe, a także ubezpieczenia podróży.

Redakcja: Dlaczego warto skorzystać  z oferty szpitala?

Oprócz tego o czym wspomniałem wcześniej wiem, że większość z moich rodaków jest zmęczona tym jak działa system zdrowotny w Polsce. Jesteśmy narodem dobrze wyedukowanym, świadomym swoich praw i nie zadowalamy się bylejaką jakością usług. Z tych powodów, kierując się również własnym doświadczeniem zachęcam do korzystania z usług szpitala Quirónsalud Torrevieja.

Redakcja: Jakie ma pan plany na przyszłość powiązane ze swoim pobytem i pracą w Torrevieja?

Tak na prawdę, będę szczęśliwy pozostając tutaj,  w tym pięknym kraju, jednocześnie pomagając moim rodakom i doskonaląc swoje umiejętności w pracy.

Redakcja: Dla wszystkich zainteresowanych kontaktem ze szpitalem podajemy dane kontaktowe do Pana Jakuba Bednarka:

E-mail: jakub.bednarek@quironsalud.es

Telefon: +34 690 85 22 40

Hospital Quirónsalud Torrevieja

Ptda. de la Loma, s/n 03184 Alicante (España)

+34 96 692 13 13 Ext. 13704  – 96 692 57 60 Fax 96 692 27 06 – 616025 202

Dodaj komentarz

Pisali o nas