Jak dojechać do Benidormu z Alicante

Dojazd samochodem

Podróżowanie samochodem jest wygodnym i przyjaznym dla budżetu sposobem dotarcia do celu. Dostępnych jest wiele opcji pojazdów, a stawki dzienne wahają się od 25-40 euro za dzień. Dłuższe podróże dają możliwość zaoszczędzenia jeszcze więcej pieniędzy – nawet 20-30%! Jak można się spodziewać, należy okazać paszporty i prawa jazdy; nie jest jednak konieczne posiadanie prawa jazdy międzynarodowego.

Dojazd autobusem

Alsa to idealny sposób na dotarcie do popularnych miejsc z lotniska w Alicante! Można wybrać pomiędzy Benidorm i Calpe, do których można łatwo dojechać autobusem. Podróż do Benidorm trwa 45-50 minut, a do Calpe 1,5 godziny – jeszcze bardziej malownicza podróż – należy tylko wcześniej sprawdzić rozkład jazdy w Internecie. Przystępne ceny biletów są dostępne dla dorosłych (9,45 € w jedną stronę) i dzieci w wieku 4-11 lat (6,60 €). Bilety w obie strony można również kupić w specjalnych cenach!

Dojazd taxi

Lotnisko w Alicante oferuje dwa dogodne miejsca odbioru taksówek, które znajdują się w hali przylotów i odlotów na pierwszym piętrze. Przejazd taksówką do miasta Alicante jest łatwy i niedrogi – tylko 20 €! W przypadku dłuższych przejazdów, np. do Benidorm (70 €), można również zamówić przejazd online przed przyjazdem.

Ceny za parkowanie na lotnisku Alicante

Lotnisko w Alicante oferuje wygodne i bezpieczne rozwiązania parkingowe dla maksymalnie 3.000 pojazdów. Stawki zaczynają się już od 3,05 euro za godzinę, a bilety dzienne od 21 euro – to idealne rozwiązanie, niezależnie od tego, czy planują Państwo szybki postój, czy dłuższy urlop!

Dodaj komentarz

Pisali o nas