Lotnisko Alicante / Elche – mapa, dojazd, przyloty i odloty

Port lotniczy Alicante-Elche Miguel Hernández położony jest 9 kilometrów na południowy zachód od Alicante, w gminie Elche, jednej z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się stref biznesowych i gospodarczych na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Istotna rola turystyki znajduje odzwierciedlenie w odsetku międzynarodowych lotów pasażerskich obsługiwanych przez to lotnisko, wynoszącym około 90% całości. Główne kraje pochodzenia tych pasażerów to Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i Norwegia.

W ostatnich latach wzrósł również regularny ruch krajowy. Barcelona, Madryt i Majorka to trzy najpopularniejsze kierunki.

5,841,144 – odprawionych pasażerów w 2021 r.
51,505 – operacji lotniczych w 2021 r.
3,984 ton ładunku (cargo) w 2021 r.

Gdzie jest położone Alicante

Alicante to jedno z głównych miast Costa Blanca.

Alicante znajduje się w centrum Costa Blanca w Hiszpanii

Mapa lotniska Alicante

Do lotniska możesz wjechać z dwóch kierunków:

  • z drogi krajowej N-322 od strony Santa Pola,
  • z autostrady od strony Benidorm i Murcji.

W zasadzie obiema drogami możesz dojechać do Alicante i Torrevieja.

Jak dojechać do lotniska w Alicante

Myślę że jednym z najlepszych opisów jak dojechać do lotniska w Alicante znajdziesz tutaj. Poniższe informacje pochodzą właśnie ze strony alicante-spain.com.

1

Wjazd na lotnisku w Alicante

Wjeżdżając na teren lotniska w Alicante, jedź środkowym pasem w kierunku budynku terminala.

(Zachowaj szczególną ostrożność, gdy przyjeżdżasz drogą N332, ponieważ wjeżdżasz na teren po lewym pasie, a inne samochody „wyprzedzają” cię po prawej stronie. )

2

Wybór kierunku jazdy po wjechaniu w lotnisko

W zależności od tego, w którą część lotniska chcesz jechać wybierasz jeden z trzech pasów tuż pod znakami. (Uwaga: powiększyłem znaki na zdjęciu dla lepszej widoczności).

Proszę też zwrócić uwagę, obecnie znaki są tylko w języku hiszpańskim i valenciano . W ten sposób, za to co jest warte, przynajmniej dowiesz się, co oznacza przylot i odlot również w języku valenciano.

3

Parking i Przyloty na Lotnisku w Alicante

Jeśli obierzesz kierunek na parking i przyloty, zobaczysz, że ulica dzieli się na trzy oddzielne pasy.

Jak pokazują znaki, bierzesz albo pas z powrotem do Alicante i Murcji, lub do garażu i car hire drop off area lub kierujesz się do obszaru arrivals. Uwaga: Znaki pokazane na zdjęciu po lewej stronie są powiększone dla lepszej widoczności.

4

Uwaga na wjazd dla autobusów

Jeśli wziąłeś pas odlotów przy znaku narożnym (obrazek 2), zostaniesz doprowadzony do prostego rozwidlenia, gdzie możesz wziąć prawy pas do strefy odlotów lotniska Alicante.

Tylko jeśli prowadzisz autobus czarterowy lub masz dostawy na lotnisko, powinieneś rozważyć lewy pas Uwaga: Ponownie, dla lepszej widoczności powiększyłem znak na pokazanym obrazie.

5

Parking na lotnisku Alicante

Jeśli wybrałeś pas do parkowania i wynajmu samochodów, trafisz na tył budynku parkingowego lotniska. Budynek parkingowy lotniska w Alicante (czy może powinienem nazwać go garażem?), ma dwa wejścia.

Pierwsze wejście to parking.

6

Odloty na lotnisku Alicante

Droga do Odlotu prowadzi na najwyższy poziom 2 terminala lotniska w Alicante, poziom odlotów.

7

Poziomy lotniska w Alicante

Budynek terminalu posiada jeden dodatkowy poziom (poziom 1) pomiędzy strefą odlotów a strefą przylotów. Na tym poziomie „pomiędzy” znajduje się jedynie przejście tunelowe łączące budynek parkingowy z budynkiem terminala. (Nie jest on pokazany na zdjęciu nr 5 powyżej).

Na najniższym poziomie (Level -2) znajduje się „poziom autobusowy”, na którym zatrzymuje się większość autobusów (wszystkie autobusy czarterowe). (Wyjątkiem są niektóre lokalne autobusy subus i alsa, które zatrzymują się na końcu strefy odjazdów).

1 komentarz do “Lotnisko Alicante / Elche – mapa, dojazd, przyloty i odloty”

Dodaj komentarz

Pisali o nas