Popularne parki i ogrody w Alicante

Wspaniałe miasto Alicante jest znane z pięknego wybrzeża, nieskazitelnie czystych piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody. Oprócz pięknych widoków, Alicante jest popularne ze względu na swoje naturalne piękno. Jeśli planujesz wyjść na zewnątrz, aby rozprostować nogi, wybierz się do jednego z najbardziej znanych parków i ogrodów w mieście, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. W ten sposób nie tylko zachowasz dystans społeczny, ale także uspokoisz się na łonie natury.

El Palmeral Park w Alicante – Gaj Palmowy

Park El Palmeral to doskonałe miejsce do spędzania czasu w godzinach porannych lub wieczornych z dziećmi. Poza placem zabaw, miejscami do siedzenia i ścieżką spacerową, imponująca plantacja palm, kolorowych kwiatów i innych egzotycznych roślin sprawia, że można go odwiedzić o każdej porze tygodnia.

Park Canalejas


Od lat 80. XIX wieku park Canalejas jest jednym z najważniejszych zabytków Alicante. Znajduje się w nim wspaniały figowiec, o którym wiadomo, że został zasadzony w XIX wieku. Jest to najczęściej odwiedzany park w mieście, do którego wstęp jest bezpłatny. Znajdują się w nim fontanny, posągi i wiele zacienionych miejsc do siedzenia.

Park Lo Morant

Park Lo Morant znajduje się w północno-zachodniej części Alicante i jest przeznaczony dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Z dala od głównego miasta, park ten posiada wiele terenów rekreacyjnych, takich jak audytoria, tereny spacerowe i do zabawy, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe, a nawet boiska do piłki nożnej!

Park La Ereta


Park Ereta jest stosunkowo nowym obiektem na liście parków i ogrodów w Alicante i znajduje się w dzielnicy Stare Miasto. Jest on zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzanych architektów i zawiera elementy wodne, boiska, obszary dzikiej przyrody, fontanny, miejsca na imprezy i koncerty, a nawet małą kawiarnię w pobliżu.

Explanada de Espana

W przeciwieństwie do innych parków, Explanada de Espana, znana również jako Paseo de la Explanada, jest nadmorską promenadą o długości ½ km. Zbudowana w 1867 r. promenada jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Alicante i składa się z prawie 6 milionów małych płytek. Wzdłuż niej rosną cztery rzędy palm, a w pobliżu znajdują się kawiarnie.

Zwiedzając parki i ogrody w Alicante można poczuć klimaty Costa Blanca.

Dodaj komentarz

Pisali o nas