Życie i przeprowadzka do Hiszpanii – czy warto zamieszkać na Costa Blanca?

Zastanawiasz się nad emigracją do Hiszpanii? A może chcesz tu spędzić swoją emeryturę? Pytanie – czy warto. Czy jest to kraj, który tylko „wydaje się” rajem na ziemi? Zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym postaramy Ci się wykazać zalety życia w Hiszpanii i na Costa Blanca.

1. IDEALNA POGODA

Zapomnij o pogodzie, w której zimą nie możesz wyjść na ulicę ze względu na zimno. W Hiszpanii znajdziesz idealną temperaturę przez cały rok. 320 słonecznych dni!

Zimy, które pozwalają chodzić ulicą tylko w kurtce, a gorące lata sprawiają, że jest to idealne miejsce na relaks na plaży. O co jeszcze możesz prosić? 

Ale to nie wszystko. Jedną z głównych zalet hiszpańskiego terytorium jest różnorodność krajobrazu. Jeśli wolisz bardziej wilgotną i deszczową pogodę, północ będzie dla Ciebie idealnym miejscem. Asturia, Kraj Basque, Galicja – szukaj w tych regionach czegoś dla siebie. 

Ale jeśli zależy ci na słońcu i wyższych temperaturach, ponieważ potrzebujesz dużo witaminy D 🙂 , wybrzeże Morza Śródziemnego będzie idealne; od Katalonii do Andaluzji – a tym Costa Blanca i nasze przepiękne Alicante.

2. KULTURA HISZPAŃSKA

Bez względu na to, dokąd pójdziesz, będziesz żył hiszpańską historią . Hiszpania to naród, który od swoich początków składa się z wielu różnych grup, z których każda ma swoje osobliwości i różnice. Wynik? Zróżnicowana i podzielona kultura . Zestaw regionów z własnymi tradycjami i specjalnościami. 

Oznacza to, że ten kraj pozwoli Ci wyruszyć w fascynujące weekendowe wycieczki, gdzie każdy z nich to inna historia. Możesz pojechać do Granady i zobaczyć Alhambrę ; do Barcelony i zobaczyć arcydzieła Gaudiego lub na północ, aby zbadać jaskinie Altamira . 

Kraj jest pełen historii, wędrówek i rzeczy do odkrycia. 

3. KORZYŚCI ZDROWOTNE

powody, aby zamieszkać w Hiszpanii

Według Indeksu Dostępu do Opieki Zdrowotnej i Jakości (HAQ) Hiszpania ma jeden z najlepszych publicznych systemów opieki zdrowotnej na świecie . 

Z jednej strony masz bezpłatny publiczny system opieki zdrowotnej, który jest dostępny dla wszystkich mieszkańców kraju , zapewniając więcej niż wyjątkową obsługę. 

Z drugiej strony, w przypadku zabiegów i operacji, które muszą być podejmowane w ramach systemu prywatnego, można znaleźć ceny, które są znacznie bardziej przystępne niż w większości krajów rozwiniętych. 

A prawda jest taka, że ​​jakość życia w Hiszpanii jest niesamowita . Godziny słońca, dieta śródziemnomorska (pełna owoców i warzyw) oraz zrelaksowany, ale przyjemny styl życia to czynniki, które przyczyniają się do tego, że kraj o jednej z najdłuższych długości życia na świecie .

4. JAKOŚĆ ŻYCIA

powody, aby zamieszkać w Hiszpanii

Poprzedni punkt nieuchronnie prowadzi nas do niesamowitej jakości życia, którą będziesz cieszyć się w tym kraju. 

Hiszpański duch opiera się na czerpaniu jak najwięcej radości z życia , zwłaszcza jeśli chodzi o dzielenie się nim z innymi. 

I nie moglibyście cieszyć się taką jakością życia, gdyby nie niskie koszty utrzymania . Wiele rzeczy, takich jak artykuły spożywcze, wyjścia i kolacje w restauracji, a nawet mieszkania i wynajem, są znacznie tańsze niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim . 

Dzięki temu możesz cieszyć się bardziej niż niesamowitym życiem za normalną pensję. 

5. ŁATWOŚĆ UZYSKANIA ZEZWOLENIA NA POBYT

Kolejną pozytywną rzeczą w Hiszpanii jest prawo imigracyjne. Istnieje wiele opcji dla obywateli spoza UE, którzy planują przeprowadzić się do Hiszpanii, aby mieszkać i pracować. Uzyskanie wizy to coś naprawdę prostego. 

Na przykład masz złotą wizę , pozwolenie na pobyt, które można uzyskać, po prostu inwestując 500 000 € w nieruchomość. Biorąc pod uwagę, że i tak będziesz potrzebować domu do zamieszkania , jest to naprawdę dobra opcja. 

Istnieją jednak inne zezwolenia, które pasują do wielu konkretnych sytuacji, w jakich mogą się znaleźć cudzoziemcy.

Musisz tylko upewnić się, że spełniasz wymagania dotyczące pozwolenia, o które chcesz się ubiegać, a posiadanie zezwolenia na pobyt i pracę nie będzie problemem. Zwłaszcza jeśli polegasz na doświadczonych prawnikach imigracyjnych , którzy pomogą Ci w całym procesie. 

6. RÓŻNORODNOŚĆ NARODOWOŚCI

powody, aby mieszkać w Hiszpanii

Nie da się ukryć, że przeprowadzka do nowego kraju może być trudnym procesem. Pozostawiasz rodzinę i przyjaciół, a to stwarza potrzebę zbudowania zupełnie nowego kręgu społecznego. 

Ale wydaje się, że w Hiszpanii nie będzie to wcale trudne. 

Jeśli wejdziesz na platformy takie jak Meetup lub Eventbrite , zobaczysz wszystkie wydarzenia organizowane co tydzień, które pomagają obcokrajowcom nawiązać nowe znajomości i kontakty. 

Na pewno te wydarzenia są liczniejsze w dużych miastach, takich jak Barcelona, ​​Madryt czy Walencja. Ale bez względu na to, gdzie zaczniesz mieszkać, na pewno będzie grupa na Facebooku z emigrantami z tego regionu. 

Spotkanie ludzi, którzy są w takiej samej sytuacji jak ty w kraju, jest naprawdę łatwe . Co więcej, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem grup składających się z podobnie myślących osób , które interesują się przedsiębiorczością, nieruchomościami i inwestycjami w nieruchomości lub samorozwojem, żeby wymienić tylko kilka grup. 

7. KUPOWANIE NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

powody, aby zamieszkać w Hiszpanii

Bez względu na budżet, będziesz miał mnóstwo opcji. 

A po drugie, a może nawet ważniejsze, nie będzie drogo. Istnieje wiele domów i mieszkań dostępnych w niskiej cenie. Dla szybkiego porównania, za te same pieniądze można uzyskać znacznie więcej w Hiszpanii niż np. w Wielkiej Brytanii. 

Ale to nie znaczy, że nie będziesz w stanie znaleźć bardziej luksusowych opcji. Ponieważ jest ich mnóstwo. Dlatego rynek nieruchomości w Hiszpanii jest całkowicie zróżnicowany i pełen możliwości dla inwestorów.

8. HISZPAŃSKIE ŻYCIE NOCNE

powody, aby mieszkać w Hiszpanii

Jeśli jest coś, co lubią Hiszpanie to imprezowanie. I nie przeżyjesz większych imprez niż te w Hiszpanii. Miasta takie jak Ibiza czy Barcelona stały się idealnym miejscem dla turystów, którzy chcą zobaczyć występy najsłynniejszych DJ-ów. 

Ale nie wszystko to zabawa w nocnym klubie. Hiszpańskie życie nocne ma znacznie więcej do zaoferowania. Ponieważ zawsze znajdziesz ludzi jedzących obiad w restauracji od 9 do 23 wieczorem. Ludzie bardzo lubią wychodzić, a klimat jest całkowicie czarujący. 

A potem czas na drinka. Mnóstwo niesamowitych MIEJSC zaprosi Cię na gin tonik, podziwiając zachwycający widok na miasto. A jeśli nie lubisz dżinów z tonikiem…

9. WINO I TAPAS

powody, aby mieszkać w Hiszpanii

I wreszcie jedzenie i napoje. Bo Hiszpania może mieć najlepsze wina na świecie . I dlatego enoturystyka jest dziś tak popularna w kraju. 

Jeśli przyjeżdżasz do Hiszpanii, nie możesz zjeść posiłku bez lampki wina. To prawie obowiązkowe. Białe, różowe, czerwone… w zasadzie wszystkie wina są niesamowite. 

Ale wino z czym? 

Oczywiście tapas, czyli to, co znajdziemy w sercu hiszpańskiej gastronomii. Małe talerze typowego hiszpańskiego jedzenia, które będą idealnym środkiem do interakcji społecznych . 

Złą rzeczą jest to, że gdy raz zamówisz i spróbujesz… nie będziesz mógł przestać! 

3 komentarze do “Życie i przeprowadzka do Hiszpanii – czy warto zamieszkać na Costa Blanca?”

  1. Chciałbym kupić mieszkanie w Alicante okolo 55m2, dla siebie ale też na wynajem dla znajomych z Polski.
    Mam pytanie, czy w Alicante są rejony z mieszkaniami, których jest zakaz wynajmowania? Słyszałem, że w Hiszpanii są takie rejony np. w części Walencji.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Pisali o nas