Wodospady w pobliżu Alicante

Jeśli szukasz przygody w przyrodzie, to nie szukaj dalej niż wodospady w prowincji Alicante. Położony wzdłuż wybrzeża Costa Blanca, te wspaniałe cuda natury są idealnym miejscem dla tych, którzy chcą odkryć i doświadczyć piękna krajobrazów Hiszpanii. Od kaskadowych wodospadów do spokojnych basenów, każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Wodospady Must-See w prowincji Alicante


Jednym z najbardziej popularnych wodospadów w prowincji Alicante jest Salto de la Novia, znajdujący się w pobliżu Villena. Wodospad spływa kaskadami po skalistej ścianie klifu do krystalicznie czystego basenu poniżej. To malownicze miejsce jest idealne do pływania i wylegiwania się na słońcu lub po prostu podziwiania widoków z pobliskich ścieżek spacerowych. Innym popularnym miejscem jest El Chorro de Calnegre w pobliżu Elche. Znajdziesz tu dwa oddzielne wodospady, które zanurzają się w dużym basenie otoczonym bujną roślinnością i strzelistymi klifami. Wędrówka do Cascada del Asomadero w pobliżu Murcji oferuje zwiedzającym widoki na wspaniały wodospad z panoramą hiszpańskich krajobrazów, a także możliwość ochłodzenia się w jego orzeźwiających wodach

Zwiedzanie poza wodospadami


Oprócz zwiedzania tych wspaniałych wodospadów, w tym rejonie dostępnych jest wiele innych atrakcji. Turyści mogą zwiedzić urocze nadmorskie miasteczka, takie jak Altea czy Elche, które oferują wspaniałe możliwości zakupów i pyszną lokalną kuchnię. Wycieczki w głąb lądu, takie jak te do Parku Narodowego Santa Pola, dają szansę na obserwację rzadkich ptaków i innych dzikich zwierząt podczas wędrówek szlakami przez zapierający dech w piersiach krajobraz. Aby przeżyć jeszcze więcej przygód, warto wybrać się do Doliny Guadalest na górskie trasy rowerowe lub wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po systemie jaskiń La Cueva Negra.
Wnioski
Bez względu na to, jakiego rodzaju doświadczenia szukasz, w wodospadach w prowincji Alicante każdy znajdzie coś dla siebie! Z oszałamiającą scenerią i mnóstwem zajęć dostępnych w pobliżu, będzie to z pewnością niezapomniana wycieczka, która pozostawi Ci trwałe wspomnienia. Dlaczego więc nie zaplanować tutaj swoich kolejnych wakacji? Nie będziesz żałował!

Dodaj komentarz

Pisali o nas